Medyczna marihuana i kawa mogą być idealnym początkiem poranka

Posted by Lori Ann Reese on 06/22/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Budzisz się i pieczesz? Niektórzy tak robią! Pomysł kawy z dodatkiem marihuany może brzmieć całkiem nieźle, zwłaszcza że spożycie medycznej marihuany wywołuje inne odczucia w ciele. Niektórzy ludzie wolą jeść lub pić marihuanę, niż stosować inne metody jej podawania, takie jak palenie czy wapowanie. Dobrym miejscem do rozpoczęcia może być twoja poranna kawa.

W październiku 2019 roku w Los Angeles w Kalifornii została otwarta pierwsza "kawiarnia z konopi". The Lowell Café to fuzja między salonem a kawiarnią. Serwują żywność typu farm-to-table, naturalne soki i świeżą kawę, a także herbaty. Czy odwiedzilibyście kawiarnię z konopiami indyjskimi, aby napić się kawy czy spróbowalibyście zrobić ją w domu?

THC w napojach to nic nowego

Chociaż największe marki napojów alkoholowych, takie jak Molson Coors i Heineken, zainwestowały ostatnio znaczne środki w zakup upraw i producentów konopi, wiele stanów waha się przed dopuszczeniem produktów alkoholowych z dodatkiem THC. Połączenie obu składników odurzających zostało omówione jako znaczące ryzyko dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów.

Ustawodawcy nie wyrażają zgody z różnych powodów, powołując się na potencjalny marketing skierowany do nieletnich. Mimo to, niektórzy spekulują, że rok 2020 będzie rokiem, w którym napoje z dodatkiem THC spowodują eksplozję popytu. Wynika to z faktu, że amerykańscy konsumenci szukają nowych, przenośnych i praktycznych sposobów podawania medycznej marihuany.

Nie ma przepisów, które zabraniałyby producentowi - w stanie, w którym marihuana dla dorosłych została zalegalizowana - łączenia trawki z kawą. Nie jest zaskoczeniem, że wiele firm już wskoczyło do wagonu, aby opracować całkiem pyszną suszoną kawę z dodatkiem THC oraz mrożoną kawę z konopi.

Podobieństwa między marihuaną a kawą

Jedną z interesujących rzeczy dotyczących kawy jest to, że dzieli ona pewne cechy z konopiami indyjskimi. Nowe badania wykazały, że kawa wpływa na te same obszary mózgu, co marihuana. Uniwersytet Northwestern w Chicago, Illinois przyjrzał się wpływowi spożycia kawy i natknął się na interesujące podobieństwa między marihuaną a kawą.

Naukowcy donoszą, że zwiększone spożycie kawy obniża poziom metabolitów we krwi w układzie endokannabinoidowym. Wiemy, że spożycie marihuany powoduje wzrost aktywności neuroprzekaźników endokannabinoidowych. Tak więc, zarówno kawa, jak i marihuana wpływają na te same neuroprzekaźniki, ale w różny sposób.

Po spożyciu, THC jest w stanie przyłączyć się do cząsteczek zwanych receptorami kannabinoidowymi na neuronach w mózgu i aktywować je (lub pobudzać). Struktura chemiczna THC naśladuje anandamid, substancję chemiczną naturalnie występującą w mózgu, która wpływa na przekazywanie informacji z mózgu. To spowalnia, w przeciwieństwie do kofeiny i kawy.

To jest bardzo skomplikowana nauka. Ale kto by pomyślał, że kawa i marihuana mają tyle wspólnego! Podsumowując, kiedy spożywasz marihuanę z kawą kofeinową, możesz doświadczyć innych doznań. Możesz oczekiwać, że poczujesz się zrelaksowany, mniej ospały i bardziej czujny.

3 Smaczne sposoby na dodanie medycznej marihuany do kawy

Jeśli nie mieszkasz w pobliżu "jointa" serwującego kawę z dodatkiem THC, możesz spróbować kilku różnych sposobów w domu, jeśli masz nalewki (krople). Nalewki mogą mieć silny smak, a niektóre z nich mogą być trochę nieprzyjemne w smaku. Kluczem do rozpoczęcia dnia od kawy z THC jest trochę kreatywności z aromatem.

1. Dodaj aromatyczną śmietankę do kawy

Jeśli używasz nalewek, wiesz już, że mogą one smakować dość źle. Jednym ze sposobów na dostosowanie smaku jest stworzenie własnej domowej śmietanki z dodatkiem THC. Po prostu dodaj ją do swojej kawy każdego ranka, aby złagodzić ból i objawy.

Jest to szybki, łatwy i niedrogi sposób na obejście nie zawsze dobrego smaku nalewek. Można również dodać go do bitej śmietany, jeśli lubisz polewy na kawę.

2. Bulletproof Coffee, z kopa

Czy próbowałeś kuloodpornej kawy? Jest to w zasadzie twój przeciętny kubek joe z pat pat niesolonego masła dodane w. To smakuje znacznie lepiej niż brzmi - wystarczy zapytać swoich przyjaciół Keto. Teraz dodaj do niej nalewkę z marihuany. Tłuszcz z masła może rzeczywiście wyciąć wszelkie ostry smak z nalewki i mieszają się razem na pysznie bogaty smak.

3. Mrożona kawa

Nawet nie myśl o zamrożeniu całego kwiatu medycznej marihuany, aby zrobić autentyczną mrożoną kawę! Kiedy marihuana jest zamrożona, ekstremalne zimno rozbija kryształy THC i spowalnia proces dekarboksylacji. Może nawet całkowicie zatrzymać ten proces. Dlatego zamrażanie jest równoznaczne z rozcieńczaniem lub osłabianiem efektów działania marihuany.

To, co możesz zrobić, to wykorzystać resztki kawy i przechowywać je w dzbanku w lodówce. Dodaj do kawy odrobinę kremówki z dodatkiem THC lub kilka kropel nalewki z medycznej marihuany. Dokładnie wymieszaj i zalej lodem. Jeśli wolisz, możesz dodać odrobinę cukru.

Niektórzy ludzie, którzy regularnie przyjmują THC do kawy, twierdzą, że to połączenie działa lepiej w przypadku nalewki o niskiej zawartości THC. W ten sposób uzyskuje się efekt nie powodujący uspokojenia, z korzyścią w postaci potencjalnego uśmierzenia bólu. Brak bólu i mnóstwo energii brzmią jak świetny sposób na rozpoczęcie dnia.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez Alibi.