Okazuje się, że legalna marihuana to taki biznes, który bardzo szybko się rozwija i to mimo tego, że póki co dostępna jest tylko w czterech stanach.

Marihuana w USA Używanie do celów medycznych jest już możliwe legalnie w 23 stanach a ciągle ta lista się rozwija, ponieważ cały czas prowadzone są kampanie, które promują takie używanie trawki. Badania, które prowadzone są na tym rynku pokazują, że w ostatnich latach legalny rynek konopny powiększył się o prawie 75% w ciągu roku. Dane te oparte są na specjalnych ankietach, które przeprowadzone były w sklepach zajmujących się legalną sprzedażą konopii. Ten wzrost jest w głównej mierze spowodowany tym, że marihuana została zalegalizowana między innymi w stanie Colorado oraz Waszyngton.

Legalizacja marihuany do pełnego obrotu nieco zmniejszyła liczbę pacjentów, którzy sięgają po ten produkt w wymiarze medycznym. Okazuje się również, że liczba licencji ma w kolejnych latach spadać. Stan, który ma niewiele ludzi jak na Stany Zjednoczone cały czas mocno z tego korzysta i buduje na tej podstawie swój budżet inkasując coraz więcej środków finansowych związanych z handlem marihuaną. Jednocześnie trzeba zauważyć, że badania rynku analitycznego pokazują, iż cena marihuany w tych stanach, gdzie jest ona legalizowana cały czas spada.

Rynek marihuany W związku z tym tak naprawdę można oczekiwać, że również zainteresowanie tym produktem będzie rosło. Od momentu, gdy rynek mocniej się otworzył tak naprawdę możliwości na nim są coraz większe i rzeczywiście uzyskuje się coraz niższe ceny. Szybują one w dół właśnie z większą dostępnością. Mimo tego, przychód z legalnej marihuany ma cały czas być na zadowalającym dla konkretnych stanów poziomie. Podobne wyniki finansowe jak Colorado zyskuje również Waszyngton, gdzie marihuana legalna jest od roku 2012. Sprzedaż otwarta została jednak dopiero w zeszłym roku i przychody z niej nieco spadły, gdy spadłą cena produktu. Można powiedzieć, że malutkie obniżenie nie spowodowało jednak całkowitej katastrofy ponieważ tak naprawdę nadal sprzedaje się marihuany za około 300 mln dolarów rocznie.