W styczniu 2016 roku w Nowym Jorku ma zacząć funkcjonować pierwsza przychodnia, w której będzie się medycznie wykorzystywać marihuanę.

Przychodnia lecząca marihuaną Pierwsze ambulatorium będzie zlokalizowane na terenie Manhattanu, tuż obok Union Square. NBC News podaje, że będzie na 14 ulicy między Drugą oraz trzecią Aleją i prowadzone będzie przez Columbia-Care, firmę, która ma swoją siedzibę na terenie Nowego Jorku i ma jedną z pięciu licencji, które pozwalają na to, by utworzyć specjalny sklep, gdzie będzie sprzedawana marihuana o charakterze medycznym. Taka właśnie licencja stała się podstawą do tego, by ten sklep został stworzony.

Program Nowego Jorku staje się tak naprawdę krokiem naprzód pod względem kwestii, która jest najważniejsza, a więc pod względem świadomości. Takie słowa mogliśmy usłyszeć od Matthew Karnes’a, który jest założycielem Greenwave Advisiors. Podobnie powiedział założyciel Pharmacannis - Teddy Scott, który określił, że zalegalizowanie medycznej marihuany sprawi, że ludzie rzeczywiście zauważą i uwierzą w to, że może ona mieć pozytywne działanie. W ramach programu, który będzie prowadzony odnośnie medycznej marihuany na terenie Nowego Jorku zacznie obowiązywać stosowanie medycznej marihuany jedynie w formie płynnej w postaci oleju, który będzie przeznaczony do spożycia doustnego.

Olej wykorzystywany w leczeniu Nie będzie możliwości palenia marihuany do użytku medycznego. Wydaje się, że takie właśnie rozwiązanie wydaje się być najlogiczniejsze, ponieważ pozytywne działanie konopi można uzyskać właśnie przez wykorzystanie oleju, który powstaje z nasion. W ten sposób rzeczywiście będzie można powiedzieć, że udało się uzyskać pozytywne efekty, na których powinno nam najbardziej w tym przypadku zależeć, a w przypadku palenia aż takich efektów nie ma.