Przez długi czas mogliśmy mówić jedynie o spekulacjach, gdy chodzi o medyczne właściwości marihuany, ponieważ nie było wyników badań, które mogłyby taki stan rzeczy potwierdzić.

Badania marihuany Jak się jednak okazało pod swoją lupę wzięły kannabinoidy amerykańskie organizacje rządowe, które zdecydowały się dokładnie je zbadać kontrolując ich wpływ na komórki rakowe. I pojawiło się oficjalne oświadczenie, które mówi, że marihuana wspomaga leczenie raka. Od wielu lat działanie marihuan na komórki rakowe jest monitorowane przez grono naukowców z całego świata. Swoje badania starali się oni publikować w różnych miejscach i mieli wiele optymistycznych wniosków. Były pozytywne doniesienia ekspertów, dlatego Amerykanie zdecydowali się to sprawdzić. Zrealizowana była między innymi seria badań na myszach oraz szczurach, które potwierdziły, że marihuana zabija komórki rakowe i będzie w stanie chronić te zdrowe.

Wnioski pokazują, że kannabioidy mają pozytywny wpływ na chemioterapię i nie będą powodowały skutków ubocznych. W ostatnim czasie temat medycznej marihuany staje się bardzo popularny. Toczy się również spór o to czy nadal jest to zabójczy narkotyk czy może zbawienny produkt. Może się okazać, że w końcu te przeprowadzone badania będą w stanie zakończyć dyskusję krytyków, którzy cały czas uważali, że marihuana nie może leczyć. Oświadczenie Amerykanów jest jednak jednoznaczne i walka z nim nie będzie taka prosta. Można bowiem szukać innych badań, ale póki co to właśnie te są najbardziej aktualne i niestety krzykacze nie mają już podstaw do prowadzenia dalszej dyskusji. Wydaje się, że to oświadczenie wpłynie także na rządzących i zachęci ich do tego, by oni także zmieni swoje postawy - czas już najwyższy na to.