Floryda Marijuana Dispensaries Report Record Sales During COVID-19

Posted by Lori Ann Reese on 06/24/2020 in Floryda

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Kiedy w marcu 2020 roku nastąpiła eskalacja zagrożenia zdrowotnego COVID-19, wiele stanów szybko wdrożyło środki ochrony zdrowia. W niektórych stanach, w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się zagrażającego życiu wirusa, sklepy detaliczne zostały prawnie zobowiązane do zakazania ruchu pieszego w swoich lokalizacjach. Nikt nie był pewien, jaki wpływ będzie to miało na florydzkie dyspensaria z marihuaną. Jedna rzecz była jednak jasna. Z tysiącami pacjentów, którzy polegają na produktach medycznej marihuany do celów terapeutycznych, dyspensery nie mogły po prostu zamknąć swoich drzwi, tak jak inne firmy.

Właściciele firm z branży medycznej marihuany byli zaskoczeni, że wiele stanów uznało dyspensaria za "usługi podstawowe". To zwalniało ich z obowiązku tymczasowego zamknięcia działalności. Biznesy takie jak apteki, gabinety lekarskie lub szpitale, producenci medycznej marihuany i sprzedawcy detaliczni mieli obowiązek obsługiwać pacjentów, którzy byli zależni od tych produktów i usług.

Podczas gdy niektórzy eksperci z branży marihuany spodziewali się spadku sprzedaży detalicznej, nikt nie był przygotowany na odwrotny skutek. Pacjenci zaopatrywali się w legalny limit produktów - prawdopodobnie w obawie przed problemami z podażą i popytem - a nowi, wykwalifikowani pacjenci zapisywali się.

Floryda była jednym ze stanów, w których odnotowano duży wzrost sprzedaży zalegalizowanej medycznej marihuany. Jakie były niektóre z powodów, dla których florydzkie dyspensaria przyciągnęły więcej pacjentów? Dlaczego Urząd ds. Używania Medycznej Marihuany (OMMU) na Florydzie również odnotował wzrost liczby zgłoszeń dla zakwalifikowanych pacjentów po blokadzie?

Wpływ koronawirusa COVID-19 na sprzedaż medycznej marihuany na Florydzie

W dniu 20 czerwca 2020 roku Floryda ogłosiła tragiczny, rekordowy dzień pozytywnych przypadków pacjentów z COVID-19. Potwierdzono 4,049 przypadków. W miesiącu maju Departament Zdrowia Florydy odnotowywał około 1,000 nowych przypadków wirusa dziennie. Od 10 do 20 czerwca na Florydzie odnotowano coraz szybsze tempo infekcji, które kolejno biło kolejne rekordy.

Ten wykres odzwierciedla dane udostępnione przez Departament Zdrowia Florydy i Biuro ds. Medycznej Marihuany (OMMU):

Ponieważ liczba przypadków na Florydzie wciąż rośnie, sprzedaż medycznej marihuany dla wykwalifikowanych pacjentów również rośnie w objętości. CannaMD napisała interesujący artykuł, w którym porównała wielkość sprzedaży kwiatów do palenia na Florydzie z innymi stanami. Podczas gdy medyczna marihuana została zalegalizowana dla pacjentów z kwalifikującymi się warunkami zdrowotnymi na Florydzie od 2016 roku, kwiat do palenia jest dostępny dopiero od marca 2019 roku. Według danych udostępnionych przez CannaMD, dyspensaria na Florydzie sprzedały więcej dymnego kwiatu w ciągu sześciu miesięcy niż Ohio w ciągu jednego roku. Stan pozwolił nawet na dostawę do domu z dyspenserów jako środek profilaktyki zdrowotnej, z których wiele zapewnia bezpłatną dostawę w promieniu 25 mil przy zakupach powyżej 150,00 USD.

W tym samym okresie, Floryda również odnotowała wzrost rejestracji kwalifikowanych pacjentów. To dodało 39,436 stałych i sezonowych mieszkańców do rejestru medycznej marihuany. Według statystyk zebranych w maju 2020 roku, około 1,43% populacji Florydy jest obecnie zarejestrowanych jako pacjenci w programie medycznej marihuany. Daje to 306,185 posiadaczy kart medycznej marihuany w stanie.

Przewiduje się, że sprzedaż medycznej marihuany na Florydzie osiągnie 1 miliard dolarów w 2020 roku

Jednym z najbardziej wnikliwych źródeł dla branży medycznej marihuany jest coroczna publikacja DS Analytics z Kolorado i The Arcview Group z Kalifornii o nazwie "The State of Legal Marijuana Markets". Pełna wersja raportu kosztuje 597 dolarów za egzemplarz, a my gorąco polecamy ją jako źródło strategicznych spostrzeżeń biznesowych.

Siódma edycja raportu przewiduje, że rynek medycznej marihuany na Florydzie zbliży się do 1,1 miliarda dolarów przychodu w 2020 roku. Inni analitycy przewidują, że sprzedaż brutto osiągnie 800-900 miliardów dolarów w 2020 roku.

Czy sprzedaż medycznej marihuany spadnie po tym, jak skończy się kryzys zdrowotny COVID-19?

Wróćmy myślami do początku pandemii. Każdy Amerykanin pobiegł do supermarketu, aby zaopatrzyć się w takie produkty jak mąka, papier toaletowy i środki czystości. Pobiegli również do dyspenserów, aby kupić swój legalny limit medycznej marihuany. Wszystko to działo się w obawie, że zapasy mogą się skończyć. Czy jest zatem możliwe, że ten wzrost sprzedaży medycznej marihuany na Florydzie jest przypadkowy? Czy sprzedaż będzie dalej rosła w czerwcu i w całym okresie sprzedaży w 2020 r.?

Na Florydzie odnotowano znaczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem, począwszy od czerwca 2020 r. Floryda została ostro skrytykowana za to, że nie wprowadziła surowych przepisów dotyczących pobytu w domu i kwarantanny, tak jak zrobiły to inne stany. Było to szczególnie prawdziwe podczas Spring Break w miejscowościach turystycznych, takich jak Daytona Beach. Najnowsze badania dotyczące wpływu ekonomicznego Florydy szacują, że turystyka wnosi do gospodarki stanu ponad 90 miliardów dolarów rocznie. Plaże pozostały więc otwarte, a Spring Break 2020 odbył się bez zakłóceń.

Na początku roku, gdy w Stanach Zjednoczonych zaczęły pojawiać się przypadki zachorowań na COVID-19, naukowcy ostrzegali Amerykanów, że wirus może "wisieć" w powietrzu przez długi okres czasu. Stwierdzili, że nie będzie to przeciętny sezon grypowy; nie będzie tak, że dziś jest, jutro go nie ma, z gwarancją odporności na przyszłe infekcje. Niektórzy badacze przewidują coroczne fale infekcji. Inni uważają, że koronawirus COVID-19 może być częścią naszej "nowej normy". Innymi słowy, wirus może zniknąć w sposób naturalny lub może pozostać stałym zagrożeniem. Prawda jest taka, że naukowcy nie znają jeszcze odpowiedzi na to pytanie.

W międzyczasie wzrosły wskaźniki depresji oraz umiarkowanego i poważnego niepokoju z powodu stresu i wpływu koronawirusa COVID-19. Dystans społeczny może być pomocne w zmniejszeniu wskaźników zakażenia, ale wynik jest również zwiększenie samobójstwa i klinicznych usług zaburzeń zdrowia psychicznego.

W ostatnim badaniu zdrowia z Kaiser Family Foundation, około 45% Amerykanów odpowiedziało, że wirusowy kryzys zdrowotny wpływa na ich zdrowie psychiczne i zwiększa stres emocjonalny. W maju 2020 roku, Substance Abuse i Mental Health Services Administration poinformował, że nastąpił 1000% wzrost w nagłych tekstów zdrowia od osób w poszukiwaniu wsparcia zdrowia psychicznego. W tym miesiącu ponad 20 000 osób wysłało sms na infolinię.

Starannie dobrane odmiany medycznej marihuany mogą pomóc pacjentom skuteczniej radzić sobie z objawami lęku, stresu i depresji. Doświadczony "budtender" może poprowadzić pacjenta do odpowiedniej dawki i rodzaju marihuany. Zazwyczaj zalecają oni odmiany Sativa do stosowania w ciągu dnia i odmiany Indica do stosowania w nocy. Następujące odmiany marihuany są popularne w leczeniu zaburzeń lękowych, a także zespołu stresu pourazowego (PTSD):

    ACDCGranddaddy PurpleJack HererJillybeanPurple Urkle

Koronawirus COVID-19 wpłynął na każdy aspekt codziennego życia i biznesu. Przyczynił się on do masowego bezrobocia, wyzwań dla firm i zwiększył obciążenie naszego systemu opieki zdrowotnej. Równolegle, wzrost konsumpcji medycznej marihuany przez zarejestrowanych pacjentów gwałtownie wzrósł na Florydzie. Ciekawie będzie obserwować wyniki sprzedaży, gdy ostre skutki pandemii spowolnią się.